Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorie banca neachitata, executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorie banca neachitata, executare silita

Am un credit la banca din diferite motive nu am reusit sa mai achit ratele. Zilele trecute am primit o scrisoare de la o firma de recuperare unde imi spune sa ii contactez pentru a rezolva problema pe cale amiabila. Ceea ce am si facut mi-au spus sa achit toata suma (creditul scadent), mentionez ca nu este o suma mica si nu am cum sa o achit. Daca nu o sa fiu executata silit. Intrebare mea este cam cat dureaza pana o sa fiu executata silit si ca bun nu am decat o masina pe numele meu?
Multumesc
Conditionat de acordul creditorului dv,puteti negocia cu executorul judecatoresc angajament de plata
Executorul judecatoresc cu scopul legitim recuperare debit,poate demara procedura de executare sita asupra bunurilor in evidenta dv,bunuri mobile/imobile/conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare