Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Plata taxa
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Plata taxa

Conform prevederii din codul fiscal ( 2013) pentru orice plata efectuata catre o firma Off-shore de catre o persoana juridica se plateste obligatoriu o taxa de 50%.
Aceasta prevedere se aplica si platilor efectuate de catre persoanele fizice catre o firma off- shore?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
Nu prevederea este pt firme.