Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acordarea cetateniei romane
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acordarea cetateniei romane

Cumnatul meu are dubla cetatenie:turca si daneza.Este casatorit cu sora mea (cetatean roman) de 9 ani si are 5 ani de sedere (intrerupta)in Romania.Are dreptul la solicitarea cetateniei romane?Care sunt demersurile pe care trebuie sa le faca?Multumesc.
va multumesc pentru raspunsuri