avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acordarea cetateniei romane
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acordarea cetateniei romane

Cumnatul meu are dubla cetatenie:turca si daneza.Este casatorit cu sora mea (cetatean roman) de 9 ani si are 5 ani de sedere (intrerupta)in Romania.Are dreptul la solicitarea cetateniei romane?Care sunt demersurile pe care trebuie sa le faca?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: avoandreea , utilizator 16:09, 22 Mai 2009
va multumesc pentru raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetatenie romana Vlad Nicoleta Vlad Nicoleta Buna ziua, Fiind cetatean roman dar casatorita cu un cetatean strain ma intereseaza sa stiu ce drepturi are sotul meu pentru cererea cetateniei. (vezi toată discuția)
Cetatenie romana lumi71 lumi71 Postez aceasi intrebare, poate am mai mult noroc de data asta. Un grup de cetateni straini, rude fiind, sunt asociate intr-o firma infiintata in Romania ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare pt. a obtine nationalitatea romana? daniela.popa daniela.popa Buna ziua, traiesc in concubinaj cu un cetatean marocan de vreo 7 ani, avem 2 fetite recunoscute de el si asteptam un al 3-lea copil. El are carte de ... (vezi toată discuția)