Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Masuratori cadastrale
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Masuratori cadastrale

Buna seara,
Am un soclu la casa , care are 0,12 cm latime si 1m inaltime.
Acest soclu. intra in amprenta casei?
Este vorba despre o iesire din indiviziune.
Buna seara
Pentru delimitarea casei se va lua in considerare suprafata construita la sol, in care va intra si soclu.
Multumesc pentru raspuns.
Ce sunt atunci acele rezalituri?

rezaliturile* cu aria mai mica de 0.4mp si nisele cu aria mai mare de 0.4mp

Mi s-a spus ca braul casei nu intra in amprenta la sol din cauza acestei prevederi a legi.