avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Masuratori cadastrale
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Masuratori cadastrale

Buna seara,
Am un soclu la casa , care are 0,12 cm latime si 1m inaltime.
Acest soclu. intra in amprenta casei?
Este vorba despre o iesire din indiviziune.
Cel mai recent răspuns: amisilisteanu , utilizator 22:13, 22 Ianuarie 2014
Buna seara
Pentru delimitarea casei se va lua in considerare suprafata construita la sol, in care va intra si soclu.
Multumesc pentru raspuns.
Ce sunt atunci acele rezalituri?

rezaliturile* cu aria mai mica de 0.4mp si nisele cu aria mai mare de 0.4mp

Mi s-a spus ca braul casei nu intra in amprenta la sol din cauza acestei prevederi a legi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masuratori cadastrale amisilisteanu amisilisteanu Buna seara, Ma intereseaza cum se face o masuratoare corecta a amprentei la sol a unei case. Se masoara pana la zidul casei sau amprenta cuprinde si soclul ... (vezi toată discuția)
Procent de ocupare al terenului Ovidiu Davidescu Ovidiu Davidescu Buna ziua, Spuneti-mi va rog daca proiectia unui balcon, realizat la peste 3 metri inaltime intra la POT\'ul imobilului sau nu?....Am o casa si doresc sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, suntem doi coproprietari care am avut proces de iesire ... Ionescu2112 Ionescu2112 Buna ziua, suntem doi coproprietari care am avut proces de iesire din indivizune pe terenul din jurul casei, astfel ca avem o hotarare judecatoreasca ... (vezi toată discuția)