Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Cabinet expert tehnic judiciar
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Cabinet expert tehnic judiciar

Care este actul normativ ce reglementeaza infiintarea unui cabinet expert tehnic judiciar? Va rog sa nu faceti trimitere la Ordonanta 2/2000 si celelalte acte emise in completarea acesteia.
OUG nr. 44/ 2008 cu modificarile si completarile ulterioare.
Va puteti deschide la Registrul comertului o firma (PFA, II, SRL). Prima conditie este sa detineti autorizatie de expert/ specialist tehnic judiciar de la MJ.