Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Poze pagina Facebook
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Poze pagina Facebook

Buna seara,

Va deranjez cu o intrebare.
Daca am o pagina pe facebook, pe care o dedic integral, sa presupunem frumusetii femeii. Pagina respectiva contine poze trimise de diverse fete, cu o mica descriere. Pozele clar sunt trimise de fete, de asemenea in fiecare poza fata ce apare este etichetata.
Ma intereseaza, daca primesc o poza de la o fata cu varsta sub 18 ani ... am nevoie de acordul parintilor ei pentru a o posta pe pagina?
Mentionez ca postarea s-ar incadra absolut perfect cu tiparul paginii ... adica poza, cu o mica descriere, si etichetarea catre profilul acesteia.
Sau ... exista alte aspecte legale ce m-ar impiedica sa fac asta?
Mentionez ca intreaga structura a paginii se incadreaza decentei.

Multumesc.
si totusi de ce ai posta poze cu tinere fete sub 18 ani ? daca au de postat sa o faca ele pe ID-ul lor !!!
Admin, administrator
este o pagina dedicata frumusetii si aprecierii acesteia ... fata vrea pe pagina, eu vreau sa cresc pagina ... se poate, sau nu se poate legal :) ...
Nu este legal si nici nu este moral!!!

[Va rog nu ''tipati'' la utilizatori. Multumesc]
Ares-3, moderator
poate ca m-am exprimat gresit ... am spus fete minore, dar asta sa nu se inteleaga ca ar fi fete de 5 ani ... este vorba de fete de cel putin 16 ani ...
si fara ipostaze indecente

[Timp de 30 de minute aveti posibilitatea sa corectati sau sa completati mesajele postate folosind optiunea Editeaza, va rog nu postati mesaje consecutive in interiorul acestui interval. Multumesc]
Ares-3, moderator