Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ore de liniste
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ore de liniste

Doresc si eu sa stiu care sunt orele de liniste,va rog! Astazi imi serbez ziua de nastere si am imprumutat un sistem mai puternic. Nici nu i-am dat drumu' bine si deja vecina a batut in teava si ma ameninta ca, daca nu voi opri muzica,cheama politia
SirbuMihai, utilizator
conform legii 61 - art. 3 - 26) Constituie contraventie tulburarea liniştii locatarilor între orele 22,00 - 8,00 şi 13,00 - 14,00 de cătreorice persoană prin producerea de zgomote, larmă sau prin folosirea oricărui
aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare în localurile sau în sediile
persoanelor juridice, în locuinţele persoanelor fizice sau în oricare alt loc din
imobile cu destinaţia de locuinţe ori situat în imediata vecinătate a acestora;
Deci pot asculta in liniste :)) Multumesc mult !
Da, puteti asculata "in liniste" asa cum spuneti, adica atat cat sa nu deranjati vecinii, indiferent de ora. Dupa cum explicati in primul mesaj nu cred ca ati imprumutat
un sistem mai puternic
pentru a asculta in liniste.
Dar probabil ca acum ati incheiat petrecerea. Alta data cautati un local unde sa petreceti fara restrictii.
La multi ani!