Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de vechime

Bună ziua,
Vă rog să-mi daţi un răspuns la următoarea întrebare
dacă lucrez la o firmă privată şi până în luna decembrie am primit spor de vechime este legal ca din luna ianuarie 2014 printr-o hotărîre a conducerii firmei să fie anulat acest spor la salariu şi să se acorde doar cel de fidelitate?
Nu toţi salariaţii beneficiază de acest spor de vechime în muncă.
Vă mulţumesc,
Acordarea sporului de vechime in baza a ce document se acorda?
Sporul de vechime se acorda în baza Contractuluii de munca incheiat la angajare. Acum au spus, ptr. că nu am primit nimic,că vor veni cu act adiţional.
Vă mulţumesc
In acest sens, trebuie sa se modifice c.i.m. printr-un act aditional.