Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Noua declaratie 112 pentru asociatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Noua declaratie 112 pentru asociatii

buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns legat de noua forma adeclaratiei 112.
Eu initial faceam 112 verificam sa vad daca e ok cu statul si apoi faceam plata.

Nu stiu cum sa completez pt presedinte si cenzor ca sa ma pot verifica cu statul sau sa fac statul corect.
- pt resedintele retineam toate taxele pe angajat deoarece are fctie de baza in alta parte
-pt cenzor care este pensionar limita de varsat retineam doar sanatatea

Acum cum completez?

Multumesc de ajutor.
Cred ca trebuie neasigurat si la "pentru concedii şi indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate" intrucat pe contractul de mandat nu se asigura concedii de odihna si concedii medicale. E parerea mea.