avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Noua declaratie 112 pentru asociatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Noua declaratie 112 pentru asociatii

buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns legat de noua forma adeclaratiei 112.
Eu initial faceam 112 verificam sa vad daca e ok cu statul si apoi faceam plata.

Nu stiu cum sa completez pt presedinte si cenzor ca sa ma pot verifica cu statul sau sa fac statul corect.
- pt resedintele retineam toate taxele pe angajat deoarece are fctie de baza in alta parte
-pt cenzor care este pensionar limita de varsat retineam doar sanatatea

Acum cum completez?

Multumesc de ajutor.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 13:20, 23 Februarie 2014
Cred ca trebuie neasigurat si la "pentru concedii şi indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate" intrucat pe contractul de mandat nu se asigura concedii de odihna si concedii medicale. E parerea mea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia d 112 pentru anul 2014 elga50 elga50 Pentru cei interesati, va anunt ca a aparut varianta [b]D112 pentru anul 2014[/b]. In ... (vezi toată discuția)
Coduri caen ndan57 ndan57 BUNA SEARA, ce diferenta este(daca exista) intre cod-6832 si9499?. parca de cand a inceput cu aceasta decl.112 eu am pus 6832 si nu mi s-a spus ca ar fi vreo ... (vezi toată discuția)
Impozite angajați asociații de proprietari VICTORIABABOI VICTORIABABOI Buna ziua, as dori sa stiu cum se fac retinerile pentru un salariat care are program normal la privat si 2 ore in cadrul asociatiei de proprietari pe functia ... (vezi toată discuția)