Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Despre nr ore experti FSE POSDRU
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Despre nr ore experti FSE POSDRU

V a rog sa interpretati paragarful urmator din Ghidul Solicitantului Conditii Generale 2013, pentru FSE POSDRU:
"Limita zilnică maximă care poate fi decontată per expert trebuie sa se incadreze in limita maxima de 12 ore/zi, 60 ore/săptămână reprezentând ore lucrate in proiecte finantate din Fondul Social European – Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane inclusiv norma de bază, stabilite prin contractele încheiate. Tot ce depaseste aceasta limita nu se va deconta din POS DRU."
In speta am 8 ore la un agent economic care nu are nici o legatura cu finantari FSE PODSRU, si alte 2 contracte cu 4 si 6 ore finantate din FSE. Ce se considera depasire acestei limite enuntata in Ghid???? cumulul tuturor contractelor sau doar cele finantate FSE???
Doar cele finantate de FSE si dvs va incadrati in limita impusa.
Contractele care sunt incheiate pe proiecte de declara de catre beneficiar.