Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Informatie forma juridica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Informatie forma juridica

As dori sa infiintez o cultura de lavanda si apoi m-ar interesa cum pot valorifica legal lavanda.Adica daca trebuie sa am o forma juridica pt a putea vinde atat online cat si fizic decoratiuni din lavanda,flori si butasi,si care ar fi codurile CAEN corespunzatoare.Multumesc
Codurile caen sunt aici
[ link extern ]

Acum eu nu stiu in ce categorie intra. Poate 011 Cultivarea plantelor nepermanente sau 012 Cultivarea plantelor din culturi permanente .... ????

Pt vanzare mergeti la categoria 462 Comerţ cu ridicata al produselor agricole brute şi al animalelor vii
4622 Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor ?? Daca nu se aplica nici una de acolo mergeti pe 4690 Comerţ cu ridicata nespecializat