Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Viza turistica SUA
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Viza turistica SUA

Am obtinut viza turistica SUA, iar la intrare in America pe pasaport a fost aplicata stampila de intrare plus litera M. Ce inseamna aceasta litera?(ca nu pot sa stau mai mult de 90 zile, ca trebuie sa am intrari multiple?????) Mentionez ca viza a fost acordata pe 1 an. Multumesc mult.
Intrari Multiple, in perioada de valabilitate a vizei.
Trebuie sa fie un nr.maxim de zile intre aceste intrari multiple? Trebuie sa ies dupa un anumit nr de zile de la prima intrare? Aceste iesiri presupun intoarcerea obligatorie in tara ? Multumesc mult.