Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Boxe la subsolul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Boxe la subsolul blocului

Se pot amenaja boxe la subsolul blocului ?
Exista legislatie pt amenajare boxe la subsolul blocului ?
Este necesar avizul de la pompieri ?
Daca imobilul de locuit in comun detine din constructie subsol tehnic,autoritatea publica locala,pompierii,ISU nu acorda autorizatii pentru amenajare boxe la subsolul blocului
Mai mult, pompierii,ISU,in cazul sesizarilor care denunta schimbarea destinatiei de parte comuna prin executarea de compartimentari/ingradiri cu scopul depozitarii de bunuri personale,aplica sanctiuni concomitent cu obligatia aducerii spatiului la forma si destinatia anterioara interventiei neautorizate