Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Proiecte pomi fructiferi
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Proiecte pomi fructiferi

=D>=D>
Buna ziua ,

in prezent detin o proprietate la tara si teren aproximativ,3000m unde am plantati peste 100 de pomi fructiferi (ciresi , gutui, caisi , peri , visini, pruni ,nuci) . Se mai poate planta poate inca vreo 500de pomi fructiferi. Am 42de ani ,lucrez . Intrebarea mea este daca pot accesa Fonduri Europene Nerambursabile - pomi fructiferi si ce trebuie sa fac , ce acte imi sunt necesare ?

Va multumesc !

Ministerul agriculturii are in vedere un program special pentru pomicultura. Inca nu este dat publicitatii, se lucreaza la el. Ca recomandare este sa mai luati in arenda/concesiune teren sau sa va asociati mai multe persoane deoarece 3000 de mp nu va sunt suficienti pentru accesare. Va recomand sa cititi despre viitoarele masuri care sunt publicate spre consultare pentru a vedea ce conditii de eligibilitate va sunt necesare
[ link extern ]
De asemenea va rog sa cititi si lista de coeficienti cu care se calculeaza unitatea economica.
[ link extern ]