Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie

Daca am lucrat inainte de 1989 in acord global pot beneficia de recalcularea pensiei
Unitatea trebuie sa dea o adeverinta ca s-au platit asigurarile sociale de stat
Exista un act normativ care sa arate obligativitatea acestei plati care sa cuprinda si acordul global?
Care este acst document?
Va multumesc
Gasiti raspunsul aici:

www.avocatnet.ro/content/for...