Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare drepturi salariale

Sotia mea este angajata la o UAT si din eroarea unui angajat nu a fost incadrata la dreptul salarial cuvenit,a urmat un proces,a castigat dreptul cuveni prin lege dar si drepturi restante;am urmat toti pasii ,adica am depus hotararea judecatoreasca dupa ce a devenit definitiva,in luna iunie 2013 si de abia in ian 2014 i sa acordat salariul cuvenit.dar drepturile restante nu.......acum ce as dori eu sa stiu daca exista vreo lege prin care sa se esaloneze plata drepturilor restante pe 5 ani?Am inteles ca a existat ceva ptr cei din invatamant Va multumesc anticipat!!!!!!
freeelis a scris:

Daca cititi textul de lege mentionat de mine, veti observa ca este aplicabil tuturor institutiilor publice.

Va dau dreptate sunt 2 parti distincte in aceeasi oug