Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Obligatie CF pe bon daca nu sunt platitor TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Obligatie CF pe bon daca nu sunt platitor TVA?

Buna ziua,

Am un SRL neinregistrat ca platitor de TVA si doresc sa stiu daca sunt obligat sa inregistrez in contabilitate doar BF care au CF mentionat (ex. pt. combustibil auto)

MUltumesc.
Cumparati de la alta benzinarie.

Totusi, am observat ca si benzinariile PETROM si OMV au facut modificarea si pot completa C.U.I. fara RO.
Asa este. La Rompetrol mi-au dat fara RO.
Multumesc inca o data.
Bogo4us, utilizator
Rompetrol a dat intotdeauna fara RO. Petrom a avut niste informaticieni sau poate contabili sau poate si una si alta, prosti.