avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Obligatie CF pe bon daca nu sunt platitor TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Obligatie CF pe bon daca nu sunt platitor TVA?

Buna ziua,

Am un SRL neinregistrat ca platitor de TVA si doresc sa stiu daca sunt obligat sa inregistrez in contabilitate doar BF care au CF mentionat (ex. pt. combustibil auto)

MUltumesc.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:34, 3 Aprilie 2014
Cumparati de la alta benzinarie.

Totusi, am observat ca si benzinariile PETROM si OMV au facut modificarea si pot completa C.U.I. fara RO.
Asa este. La Rompetrol mi-au dat fara RO.
Multumesc inca o data.
Ultima modificare: Marți, 1 Aprilie 2014
Bogo4us, utilizator
Rompetrol a dat intotdeauna fara RO. Petrom a avut niste informaticieni sau poate contabili sau poate si una si alta, prosti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonuri fiscale elenadove elenadove ce elemente obligatorii trebuie sa contina un bon fiscal pentru a putea fi decontat sa aiba den furnizor, cif, suma,tva este obligatoriu sa scrie pe el ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea bonurilor fiscale iaurel iaurel Buna ziua! Am o intreprindere individuala. Referitor la inregistrarea bonurilor fiscale, as vrea sa stiu urmatoarele: -daca mai exista limita de ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal cimpazu cimpazu buna ziua, administratorul mi-a adus niste bonuri de motorina; formatul acestora este la fel ca bonurile obisnuite ex: alimente,haine etc deci nu au formatul ... (vezi toată discuția)