Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... URGENT!!! ACCIDENT CU VATAMARE CORPORALA
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

URGENT!!! ACCIDENT CU VATAMARE CORPORALA

IN URMA CU O LUNA AM ACCIDENTAT CU MASINA O PERSOANA CARE SE AFLA LA VOLAN SI CIRCULA CORESPUNZATOR.EU AM POLITRAUMATISM LA MB INFERIOR IAR DUMNEALUI SI-A SPART CATIVA DINTI SI A NECESITAT SPITALIZARE.NU M-A ACTIONAT IN JUDECATA FIINDCA A ZIS CA NE INTELEGEM NOI...MASINA DUMNEALUI E AVARIATA IN PROPRTIE DE 80%,AM PLATIT REMORCAREA,TAXE,SI I-AM DAT ASIGURAREA RCA.ACUM EL VREA SA NE CEARA' DESPAGUBIRI'MATERIALE SI PROBABIL MORALE.EU STIU DI LEGEA 136/1995 CA ASIGURAREA TR SA IL DESPAGUBEASCA DAR BINEINTELES CA TR SA ACCTIONEZE IN JUDECATA.EU AR TR SA II PLATESC CE IMI CERE? VA DATI SEAMA CA NU AM BANII!NU SUNT ASIGURATE SI PERSOANELE IN CAZ DE ACCIDENT LA RCA? DECI CUM TR SA PROCEDEZ?AS DORI UN RASPUNS CAT MAI REPEDE! VA MULTUMESC!
@giani
Din Art.26 al Ord CSA nr.20/2008 postat de D-l. cioan, spicuiti numai ceeace va intereseaza si totul va fi OK!
Din pacate acolo nu gasim nimic despre "taxe", deci si eu raman nelamurit.Ce taxe ati platit pt. victima?