Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pamant de la primarie fara titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pamant de la primarie fara titlu de proprietate

In anul 1992 bunicul meu a facut o cerere la primarie pentru pamant,

isa dat pamant,pe acel pamant sa facut o fundatie pentru casa

ideia e ca nul are trecut pe titlu si construirea casei sa oprit din cauza asta ca nu e trecut pe titlu (avem doar cererea care ia dato primaria pe pamantul respectiv)
noi am umblat pe laprimarie de vre 4 ani cel putin sa il trecem pe nume, ce am putea face casa putem sal trecem pe titlu?
Dati mai multe detalii: a solicitat concesionarea terenului sau ce?Ce dovada exista (scrisa) ca primaria i-a dat terenul?
doar scrisa ,(in perioada acea sa dat de la primarie pamant pentru locuinte cu plan de case la mai multe persoane , doar pamantu asta a ramas doar cu cererea si na fost trecut in titlu

primaria nu vre sal treaca cu tot ca noi am investit bani in accea fundatie