Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... A doua facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

A doua facultate

Buna ziua,

Am auzit recent in zvon cu ca exista posibilitatea pentru cei care au avut rezultate la olimpiadele nationale sa urmeze cursurile unei a doua facultati tot gratuit. Imi puteti spune daca exista o lege pe aceasta tema sau depinde strict de organizarea interna a fiecarei univeristati?

O zi frumoasa,
Georgiana
Eu nu am auzit de asa ceva ...
Am auzit ca daca esti olimpic exista posibilitatea sa nu mai dai examen de admitere, la materia respectiva, dar mai mult nu.
gratuitatea se acorda o singura data ...