Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna efectuat in avans, restituire plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna efectuat in avans, restituire plata

Daca dupa 27 de ani de serviciu ne intrerupt,am utilizat concediu de odihna,la inceputul anului ,in luna februarie,trebuie restituita indemnizatia de concediu,daca contractul de munca este intrerupt cu acordul partilor?
Va multumesc pentru ajutor!
In cazul in care, dupa ce salariatul a efectuat concediul de odihna, con tractul sau de munca a incetat, acesta este obligat sa res tituie unitatii partea din indemnizatia de concediu corespunzatoare perioadei nelucrate din anul pentru care i s-a acordat acel concediu.