Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR lucrator PECO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR lucrator PECO

Buna ziua,
Intr-o statie PECO, cu 4 salariati care vand produse petroliere, GPL, precum si alte produse alimentare si nealimentare, inclusiv tigari, nu stiu ce denumire sa-i dau postului. In COR, am gasit grupa 5245 - lucratori in benzinarii, grupa care nu are meserii. Si in Revisal, pentru functie imi ia doar 5245. Cum procedez in aceasta situatie? Ce denumire pun functiei pe care o ocupa salariatii? Exista functia sef statie PECO. In COR nu exista ocupatia lucrator PECO si nici lucrator in benzinarie, ocupatii care cred ca mi s-ar potrivi pentru cei 4 salariati.
multumesc.
ana-cer, moderator
Denumirea care o da acel COR , intrucat nu are subgrupe , si anume :

Cod 5245 - Lucratori in benzinarii