avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obtinerea calitatii de expert contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obtinerea calitatii de expert contabil

Buna ziua,

as dori sa stiu care sunt demersurile pt obtinerea calitatii de expert contabil. Stiu ca trebuie facuti 3 ani de stagiu. In trecut daca aveai 3 ani experienta intr-o firma membra CECAR at nu mai trebuia sa faci acei ani de stagiu ci ai fi putut da examenul de iesire.

Ma puteti ajuta cu mai multe informatii? Noutati?
multumesc mult
Cel mai recent răspuns: ioanaep , utilizator 08:36, 8 Mai 2014
Despre profesia de expert contabil şi de contabil autorizat
[ link extern ]
Buna ziua,

Da, se echivaleaza perioada lucrata intr-o firma agreata CECCAR, cu stagiul.
Adica, puteti intra si iesii in acelasi an.

Respect,
Dan Preda.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen acces stagiu expert contabil DOAR_NOI DOAR_NOI As dori informatii despre examenul de acces la stagiu expert contabil din acest an , in principal materiale de studiu, eventual as vrea sa comunic cu alti ... (vezi toată discuția)
Ceccar Adry90ana Adry90ana Buna seara, Sunt studenta in ultimul an la CIG (contabilitate si informatica de gestiune), Univ. Cuza, Iasi. Ma tot gandec sa dau mai departe la master la ... (vezi toată discuția)
Masterat sau expert contabil Renata70 Renata70 Buna ziua, Nu stiu in ce categorie de intrebari ar trebui sa incadrez intrebarea mea. Va rog respectuos sa ma informati daca absolvirea unui masterat de ... (vezi toată discuția)