Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obtinerea calitatii de expert contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obtinerea calitatii de expert contabil

Buna ziua,

as dori sa stiu care sunt demersurile pt obtinerea calitatii de expert contabil. Stiu ca trebuie facuti 3 ani de stagiu. In trecut daca aveai 3 ani experienta intr-o firma membra CECAR at nu mai trebuia sa faci acei ani de stagiu ci ai fi putut da examenul de iesire.

Ma puteti ajuta cu mai multe informatii? Noutati?
multumesc mult
Despre profesia de expert contabil şi de contabil autorizat
[ link extern ]
Buna ziua,

Da, se echivaleaza perioada lucrata intr-o firma agreata CECCAR, cu stagiul.
Adica, puteti intra si iesii in acelasi an.

Respect,
Dan Preda.
multumesc mult