Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Retragere avocat reclamanti proces de granituire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Retragere avocat reclamanti proces de granituire

Am intentat un proces de granituire, din actele preliminare ale vecinului rezulta clar ca ne-a acaparat din teren, procesul are prima infatisare luni(28.04.2014) iar avocata ne-a anuntat azi (24.04. 2014)ca se retrage si ne da banii inapoi.
Va rog din suflet sa-mi spuneti ce pot face in acest timp scurt si cum pot obtine o amanare pana la angajarea unui nou avocat..
Buna ziua
D-na avocat mi-a explicat ca pot cere amanare prin e-mail si ca-mi trimite tot prin e-mail renuntarea. Este legala o astfel de procedura ?!
Din nou cu mii de multumiri.
E-mail, fax, direct la registratura instantei, prin posta - oricare dintre aceste modalitati poate fi folosita. Important este ca cererea sa ajunga in timp util la dosar.

Cat despre frecventa acestor situatii, se pot intampla. Si in viata /profesia noastra apar diverse probleme (inclusiv de sanatate) .Este bine ca v-a anuntat cu ceva timp inainte si ca va restituie si onorariu/ parte din onorariu.
AV. GABRIELA GERBER, Avocat