avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Cum sa procedez? Propunere modificare lege
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Cum sa procedez? Propunere modificare lege

Doresc sa propun o modificare a unei legi. Din cate stim,doar parlamentarii fac si voteaza legi. Cum sa procedez pentru propunere de modificare a unei legi?
a) Sa trimit o scrisoare catre parlament?
b) Sa trimit scrisoare catre un deputat,senator?
c) alta varianta exista?
Cel mai recent răspuns: vulturu39 , utilizator 23:24, 22 Noiembrie 2014
Nu uitat-ti ca sunteti in Romania si "democratia" dinainte de 1989 continua si azi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bacalaureat 2012-2013 - propunere tibors tibors Rog pareri avizate pentru propunerea de a acorda Diploma de Bacalaureat pentru TOTI ABSOLVENTII de clasa a XII-a, cu acordarea notei in intervalul 5.00 - ... (vezi toată discuția)
Deranj fumat spatiu public Irina_sebea Irina_sebea Buna seara, Atunci cand merg, spre exemplu, pe trotuar si in fata mea este o alta persoana care fumeaza, nu mi se pare normal ca eu sa respir tot fumul de ... (vezi toată discuția)
Care sunt etapele de realizare a unei initiative cetatenesti? MARCEL MOLNAR MARCEL MOLNAR buna ziua va rugam mult daca puteti sa ne comunicati etapele de realizare a unei INITIATIVE CETATENESTI pentru realizarea unui proiect necesar comunitatii un ... (vezi toată discuția)