Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Cum sa procedez? Propunere modificare lege
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Cum sa procedez? Propunere modificare lege

Doresc sa propun o modificare a unei legi. Din cate stim,doar parlamentarii fac si voteaza legi. Cum sa procedez pentru propunere de modificare a unei legi?
a) Sa trimit o scrisoare catre parlament?
b) Sa trimit scrisoare catre un deputat,senator?
c) alta varianta exista?
Nu uitat-ti ca sunteti in Romania si "democratia" dinainte de 1989 continua si azi.