avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poprire primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poprire primarie

Firma la care lucrez a primit poprire de la primarie pentru un arendator care nu si-a achitat impozitele. Sunt obligata sa o pun in aplicare?
Mentionez ca eu acum nu-i datorez nimic arendatorului. Arenda o achitam in lunile august si septembrie 2014.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: smeagull , utilizator 13:27, 15 Mai 2014
Sunteti obligati sa o puneti in aplicare la platile ce vor urma (daca primaria nu va va comunica sistarea popririi pana atunci).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salar fostul sot pensie alimentara dana_1975 dana_1975 Se poate pune poprire pe salarul fostului sot ptc ca pensia alimentara sa intre direct in contul meu? Am luat legatura cu un executor judecatoresc si mi-a spus ... (vezi toată discuția)
Mostenire casa+teren cu datorii claudela claudela Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti intr-o situatie: In anul 2013 a murit socrul meu, care avea in proprietate o casa si un teren extravilan pentru care nu a ... (vezi toată discuția)
Poprire pe cont a unei persoane fizice, de catre fisc deiu69 deiu69 Buna ziua! As dori daca se poate o lamurire in legatura cu puterea fiscului de a pune poprire pe un cont la [BANCA]! Povestestea sta in urmatorul fel: sotia ... (vezi toată discuția)