Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poprire primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poprire primarie

Firma la care lucrez a primit poprire de la primarie pentru un arendator care nu si-a achitat impozitele. Sunt obligata sa o pun in aplicare?
Mentionez ca eu acum nu-i datorez nimic arendatorului. Arenda o achitam in lunile august si septembrie 2014.
Multumesc
Sunteti obligati sa o puneti in aplicare la platile ce vor urma (daca primaria nu va va comunica sistarea popririi pana atunci).