Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Doresc sa stiu daca s-a mai schimbat ceva legat de pensionare ?
Sunt nascuta pe 20.08.1959,am o vechime in munca de 35 ani 9luni si 24 zile din care 19 ani 8luni si 23 zile in gr a II a.,doresc sa stiu daca ma pot pensiona anticipat deoarece nu gasesc un loc de munca datorita varstei.
Va multumesc anticipat!
Maria

Pensie anticipata la 56 de ani si 6 luni(20/02/2016).