Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Contestare despagubiri oferite
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Contestare despagubiri oferite

Buna ziua,

Casa de asigurari - precizez ca am o asigurare suplimentara - mi-a oferit o suma mult prea mica pentru acoperirea prejudiciilor produse in urma unei inundatii. Inundatia a distrus parchetul masiv din 2 camere, iar suma pe care ei m-o ofera abia acopera parchetul pentru cele doua camere, cu banii respectivi pot plati pt parchet laminat, nici vorba de parchet masiv, iar mana de lucru ramane total neacoperita. Ce pot face in acest caz? Cui ar trebui sa ma adresez?

Va multumesc pentru timpul acordat.
deedee639 a scris:

Buna ziua,

Casa de asigurari - precizez ca am o asigurare suplimentara - mi-a oferit o suma mult prea mica pentru acoperirea prejudiciilor produse in urma unei inundatii. Inundatia a distrus parchetul masiv din 2 camere, iar suma pe care ei m-o ofera abia acopera parchetul pentru cele doua camere, cu banii respectivi pot plati pt parchet laminat, nici vorba de parchet masiv, iar mana de lucru ramane total neacoperita. Ce pot face in acest caz? Cui ar trebui sa ma adresez?

Va multumesc pentru timpul acordat.

Trebuie sa va adresati unei firme specializate in vederea efectuarii unui deviz, eventual chiar a reparatiei . Apoi depuneti factura la asigurator !