avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Contestare despagubiri oferite
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Contestare despagubiri oferite

Buna ziua,

Casa de asigurari - precizez ca am o asigurare suplimentara - mi-a oferit o suma mult prea mica pentru acoperirea prejudiciilor produse in urma unei inundatii. Inundatia a distrus parchetul masiv din 2 camere, iar suma pe care ei m-o ofera abia acopera parchetul pentru cele doua camere, cu banii respectivi pot plati pt parchet laminat, nici vorba de parchet masiv, iar mana de lucru ramane total neacoperita. Ce pot face in acest caz? Cui ar trebui sa ma adresez?

Va multumesc pentru timpul acordat.
Cel mai recent răspuns: Constantin Popovici , Consultant asigurari 13:52, 31 Mai 2014
deedee639 a scris:

Buna ziua,

Casa de asigurari - precizez ca am o asigurare suplimentara - mi-a oferit o suma mult prea mica pentru acoperirea prejudiciilor produse in urma unei inundatii. Inundatia a distrus parchetul masiv din 2 camere, iar suma pe care ei m-o ofera abia acopera parchetul pentru cele doua camere, cu banii respectivi pot plati pt parchet laminat, nici vorba de parchet masiv, iar mana de lucru ramane total neacoperita. Ce pot face in acest caz? Cui ar trebui sa ma adresez?

Va multumesc pentru timpul acordat.


Trebuie sa va adresati unei firme specializate in vederea efectuarii unui deviz, eventual chiar a reparatiei . Apoi depuneti factura la asigurator !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Polita nu are datele necesare complete. claudia_ claudia_ Buna ziua. am postat in luna ianuarie o intrebare referitoare la o indemnizatie de dauna - printr-o inundatie produsa in apartamentul meu s-au produs daune ... (vezi toată discuția)
Despagubiri asigurare ValiAnghel ValiAnghel Buna ziua, as dori sa lansez o intrebare intrucat am mare nevoie de o parere. Asadar in perioada sarbatorilor apartamentul mi-a fost inundat de catre ... (vezi toată discuția)
Asigurare inundatie vecini aba1011 aba1011 Buna ziua.daca i-am facut unui vecin inundatie la baie si el este asigurat pentru astfel de lucruri si solicita de la firma de asigurari despagubiri,ma ... (vezi toată discuția)