Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Sanctiune
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Sanctiune

Buna ziua,

recent am fost sanctionat intr-o institutie publica pentru folosirea unei tigari electronice. In regulament scrie "tutunul interzis in incinta unitatii", nu se regaseste nicaieri interzicerea unei "alte metode de fumat" sa zic asa, de exemplu vapatul. Pot contesta aceasta decizie sau fumatul electronic se incadreaza la tutun ( desi nu cred ) ?
Va atasez un link privind " Legislatie romaneasca cu privire la fumat".

[ link extern ]

Accesati si "Legea nr. 349/2002 pentru prevenirea si combaterea efectelor consumului produselor din tutun " si "Ordonanta nr. 22/1992 privind finantarea ocrotirii sanatatii "