Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Carti de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Carti de identitate

Buna ziua. poate sa imi spuna si mie cineva daca au aparut noile carti de identitate? S-au daca se stie o data de cand vor intra in vigoare... Multumesc
cristi4sanem, utilizator
Avand in vedere prevederile legale, pana in prezent, nu a fost stabilita data pentru emiterea primei carti electronice de identitate si nici data la care vor fi pusi in legalitate cu astfel de documente toti cetatenii", a declarat, la solicitarea noastra, Laura Cusa, Comisar sef de politie in cadrul Directiei pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date.

Nu se mai stie nimic de vreo data oficiala.