Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

Buna ziua, as dori sa ma sfatuiti in urmtoarea situatie:

Eu cu sotul meu am avut in intretinere o batrana. Noi am divortat. Doamna a murit. Intrebarea mea este: ce se intampla cu casa doamnei in aceasta situatie? locuinta se va trece direct pe numele fostului meu sot? sau si eu trebuie sa mai semnez ceva?
casa e a voastra ar trebui sa faceti partajul ei. Sarcinile din cartea funciara se radiaza in baza certificatului de deces.