Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... intrare in legalitate autorizatie construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

intrare in legalitate autorizatie construire

Buna ziua, am avut o casa batraneasca pe care am demolat-o si in locul ei am construit alta in mai putin de 6 luni fara a obtine autorizatie de construire. Toate acestea s-au intamplat in urma cu 3 ani. Acum, s-a trimis o reclamatie la primarie ca nu am autorizatie pt casa respectiva. Imi puteti spune ce am de facut acum? Daca primesc amenda cat va fii aceasta? Care este termenul in care pot intra in legalitate cu autorizatia?
ART. 31
Dreptul de a constata contravenţiile şi de a aplica amenzile prevãzute la art. 26 din legea nr.50/1991 se prescrie în termen de 2 ani de la data sãvârşirii faptei.
alexxa81, utilizator