avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ce sa platesc 9 lei pe metru cub de apa rece ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ce sa platesc 9 lei pe metru cub de apa rece ?

Buna tuturor, ieri am aflat ca platesc 9 lei metru cub de apa rece in loc de 7,3 lei cit erea ! Asta pentru a acoperii datoriile pe cre unii nu le platesc si comitetu le pune tot in circa bunilor platitori. E normal sa mareasca atit cota ???? Specific ca blocul nu are fond de rulment, ca nu vrea nimeni sa l plateasca din cauza unor nereguli mai vechi !
Cel mai recent răspuns: androidu , utilizator 19:02, 29 Iunie 2014
Atentie sporita sa nu fie vorba despre supliment consum apa !
De unde aveti informatia ca dv achitati "pentru a acoperii datoriile pe cre unii nu le platesc" ?
Pe lista de intretinere ce valoare este trecuta la mc apa rece ?
Presedintele de bloc m a informat. Duminica avem sedinta la bloc si propune sa creasca metru cub de apa rece de la 7,4 lei la 9 lei pentru a diminua din datorii !!
E o aberatie si totodata o ilegalitate ce face presedintele.
Daca exista datorii mai intai de toate trebuie acoperite de vinovati.
Daca nu se acopera atunci vor trebui suportate de toti proprietarii in functie de cota parte indiviza
O sa fac sesizare la Asociatia de Proprietari de la Primarie X-(
androidu a scris:

O sa fac sesizare la Asociatia de Proprietari de la Primarie X-(


informează-te corect și după aceea apucă-te de scris, din ce ai relatat nu m-am lămurit de ce se majorează prețul la apă rece

Alte discuții în legătură

Pret mc apa rece dan_alex dan_alex Buna seara. Dintre cei care sunt administratori la blocuri in Bucuresti daca imi poate spune si mie cineva care este pretul unui metru cub de apa rece pe care ... (vezi toată discuția)
Calcul pret corectat canal+epurare iulianaraU iulianaraU Buna ziua, Efectuez o expertiza contabila judiciara si am nevoie de niste informatii despre cum se calculeaza pretul corectat la canal+epurare. Se calculeaza ... (vezi toată discuția)
Apa calda, pret vladanicu vladanicu buna ziua ma numesc vlada nicu nu am anteles de ce platesc apa calda 21 lei metru cub si celelante scari platesc 18lei si anul trecut am platit 25 lei ... (vezi toată discuția)