Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ce sa platesc 9 lei pe metru cub de apa rece ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ce sa platesc 9 lei pe metru cub de apa rece ?

Buna tuturor, ieri am aflat ca platesc 9 lei metru cub de apa rece in loc de 7,3 lei cit erea ! Asta pentru a acoperii datoriile pe cre unii nu le platesc si comitetu le pune tot in circa bunilor platitori. E normal sa mareasca atit cota ???? Specific ca blocul nu are fond de rulment, ca nu vrea nimeni sa l plateasca din cauza unor nereguli mai vechi !
Atentie sporita sa nu fie vorba despre supliment consum apa !
De unde aveti informatia ca dv achitati "pentru a acoperii datoriile pe cre unii nu le platesc" ?
Pe lista de intretinere ce valoare este trecuta la mc apa rece ?
Presedintele de bloc m a informat. Duminica avem sedinta la bloc si propune sa creasca metru cub de apa rece de la 7,4 lei la 9 lei pentru a diminua din datorii !!
E o aberatie si totodata o ilegalitate ce face presedintele.
Daca exista datorii mai intai de toate trebuie acoperite de vinovati.
Daca nu se acopera atunci vor trebui suportate de toti proprietarii in functie de cota parte indiviza
O sa fac sesizare la Asociatia de Proprietari de la Primarie X-(
androidu a scris:

O sa fac sesizare la Asociatia de Proprietari de la Primarie X-(

informează-te corect și după aceea apucă-te de scris, din ce ai relatat nu m-am lămurit de ce se majorează prețul la apă rece