Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme la asociatia de locatari cu imobil cumparat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme la asociatia de locatari cu imobil cumparat la asociatie

salut,am cumparat un apartament la licitatie,am schimbat contractul la asociatia de locatari,mi a spus ca nu am nici o problema,dupa o luna ma trezesc cu debit restant de 300 de lei al fostului proprietar pe numele mei si mi a spus ca debitul e pe imobil si nu se poate altfel.mentionez faptul ca la celelalte servicii de utilitati precum gaz ,cuent,apa nu am probleme desi avea datorii foarte mari.As vre sa stiu ce solutii am sa nu platesc acesti bani,dar fara sa ajungem in instanta ca e o suma mica totusi
Pentru raspuns la obiect este necesar sa comunicati date concrete,relevante
Dv va revine obligatia legala sa achitati c/v intretinere aferent perioadei dupa adjudecarea imobilului
Restantele anterioare adjudecarii imobilului ,intra in responsabilitatea persoanei executate silit,asociatia de proprietari putand recupera debitul indreptandu-se cu actiune impotriva acestuia