Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete concediu salariati institutii publice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete concediu salariati institutii publice

De cand se acorda tichetele pentru vacanta?Multumesc.

Legea pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.8/2009 privind acordarea tichetelor de vacanţă se afla la promulgare.

Dupa promulgare si publicarea acestea in Monitorul Oficial, legea va intra in vigoare la 3 zile de la data publicarii in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, sau la o data ulterioara prevazuta in textul acesteia.