avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Iesirea din sistemul TVA la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Iesirea din sistemul TVA la incasare

Buna !

De la 01.04.2014 am solicitat sa ies de la Tva la incasare si problema mea este ca in jurnalul de vanzari facturile de dinainte de 01.04.2014 au ramas la neexigile.
este ok?



Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 13:59, 11 Iulie 2014
Da, tot ce este dinainte de 01.04.2014 isi pastreaza caracteristicile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire din sistemul tva la incasare cristina29 cristina29 Buna ziua! Dat fiind faptul ca de la 01.04.2014 am iesit din registrul \\"tva la incasare\\", trebuie sa inchid conturile 4428.6 si 4428.7, reprezentand ... (vezi toată discuția)
Model cerere corectare decont tva Silvia Dumitru Silvia Dumitru Buna ziua, Va rog sa-mi dati si mie un model de cerere corectare decont TVA si care este procedura de corectare a acestor erori(e vorba de niste facturi de ... (vezi toată discuția)
Tva garantie buna executie ion g ion g stiu ca garantia de buna executie nu are tva dar eu am urmat.situatie.am facturat valoarea lucrarii cu tva.am specificat in josul facturii ca suma reprezentand ... (vezi toată discuția)