Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Functionare B.I.A.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Functionare B.I.A.

Buna ziua!

As dori sa stiu cum ar trebui sa functioneze un Birou Individual de Arhitectura (asimilat liber profesionistilor). Pana acum am desfasurat activitatea pe o SRL, dar vrem sa mutam o parte pe BIA. Avem voie sa avem subcontractori si sa inregistram facturile lor? Am voie sa angajez persoane? Am voie sa prestez servicii conexe (daca am codul 7111 Arhitectura pot face si 7112 Inginerie si consultanta tehnica sau 7410 Design specializat)?

Multumesc!
Buna seara,

un PFA poate avea angajati si mai multe coduri CAEN, insa activitatile prestate de PFA trebuie probate cu diploma.