avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte schimbare loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte schimbare loc de munca

Buna ziua,
Va rog daca se poate sa imi spuneti ce acte imi pot cere/sau au dreptul sa imi ceara la noul loc de munca, de la fostul loc de munca.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:46, 30 Iulie 2014
Va multumesc mult pentru raspunsuriel dvs.
Ati spus dumneavoastra de modificarea actelor, in conditiile legii. Acum nu stiu cum ar putea sa faca asta. Daca ma puteti ajuta va rog sa imi spuneti
Se poate incheia un act aditional la c.i.m. de modificare a functiei.sau se poate emite o decizie de delegare de competenta - prin care vi se atributie atributii de analist cumparari.
Decizie are, dar imi este greu sa cred ca ii va schimba CIM.
Daca are putina bunavointa va putea gasi o solutie avantajoasa pentru salariat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fise de post laraandy laraandy Buna ziu. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva fise de post???? Multumesc foarte mult.:"> consultant in management - analist financiar - ... (vezi toată discuția)
Modificare ilegală contract de muncă dani_cek dani_cek Bună ziua. Sunt angajat la o multinationala din Brasov pe o perioada nedeterminata, contractul este semnat in februarie 2017 pentru un post de asistent ... (vezi toată discuția)
Asistent director Buna ziua,

Imi poate raspunde cineva la urmatoarea intrebare: exista in Clasificarea ocupatiilor din Romania functia de Asistent director?

Va multumesc (vezi toată discuția)