Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu de odihna necuvenit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu de odihna necuvenit

Buna ziua,

Am nevoie de un sfat urgent. Am un angajat care in perioada ian-martie a efectuat 21 de zile de concediu de odihna. Pe data de 03 aprilie a incetat contractul de munca. Cum recuperez contravaloarea concediului efectuat in plus?
Cum procedez cu declaratiile?

Contez pe ajutorul vostru!!!!:)
Daca nu exista cumva o alta prevedre mai avantajoasa in CCM sau ROI al unitatii, da, asa se acorda CO - proportional cu activitatea lucrata, deci mai putin de 21 zile pe an, adica:
21 : 12 * 10
Este foarte corect ce v-a spus Gratiela. =D>