Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru - venituri din chirii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru - venituri din chirii

daca o societate comerciala are spre folosinta un apartament si vrea sa-l inchirieze unei alte societati comerciale este obligata sa declare punct de lucru pentru acel apartament sau este suficient avizarea la registrul comertului pentru activitati desfasurate in afara sediului social si a sediilor secundare pentru codul caen 6820 "
Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau in leasing " ?
Nu este necesar ca cel care inchiriaza sa aibe punct de lucru la adresa respectiva, ci doar cel care se muta acolo, altfel s-ar ajunge la situatia nefireasca ca la o adresa sa fie doua puncte de lucru (al locatorului si al locatarului).