avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru - spatiu in care nu desfasor ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru - spatiu in care nu desfasor activitate

Societatea mea are in proprietate un imobil pe care l-a inchiriat. Societatea
in calitate de locator in cadrul contractului de inchiriere trebuie sa declare punct de lucru imobilul inchiriat?
Locatorul nu desfasoara activitate in acel imobil, iar imobilul are o adresa diferita de sediul societatii. Pentru sediu este inregistrat la Reg. Comertului cod CAEN - 6820 Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate.

Cel mai recent răspuns: anavoicu , utilizator 19:05, 13 August 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Buna dimineata,
Nu trebuie sa declarati punct de lucru pentru imobil inchiriat.
Multumesc pentru raspunsuri .
puteti sa argumentati raspunsul, va rog.
Am auzit si alte pareri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare punct de lucru la registrul comertului REBIGA LILIAN REBIGA LILIAN Buna Ziua, Pentru inchirierea unui spatiu comercial de catre o societate comerciala cu domeniul de activitate Cod CAEN 6820 Inchirierea si subinchirierea ... (vezi toată discuția)
Cod caen inchiriere sediu ileana-mitrea ileana-mitrea Buna ziua.. firma mea, are in proprietate un imobil de birouri pe care dorim sa il inchiriem. In statutul companiei (SRL) exista cod CAEN - 6820 - inchirierea ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru - venituri din chirii marianasandu2000 marianasandu2000 daca o societate comerciala are spre folosinta un apartament si vrea sa-l inchirieze unei alte societati comerciale este obligata sa declare punct de lucru ... (vezi toată discuția)