Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru - spatiu in care nu desfasor ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru - spatiu in care nu desfasor activitate

Societatea mea are in proprietate un imobil pe care l-a inchiriat. Societatea
in calitate de locator in cadrul contractului de inchiriere trebuie sa declare punct de lucru imobilul inchiriat?
Locatorul nu desfasoara activitate in acel imobil, iar imobilul are o adresa diferita de sediul societatii. Pentru sediu este inregistrat la Reg. Comertului cod CAEN - 6820 Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate.

~ Conținut șters la cerere ~
Buna dimineata,
Nu trebuie sa declarati punct de lucru pentru imobil inchiriat.
Multumesc pentru raspunsuri .
puteti sa argumentati raspunsul, va rog.
Am auzit si alte pareri.