avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Model cerere incetare indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Model cerere incetare indemnizatie crestere copil

Va rog frumos ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de cerere pentru incetarea indemnizatiei pentru crestere copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:19, 8 Octombrie 2022
Cerere de încetare indemnizatie crestere copil
Domnului Director al AJPIS...

Subsemnata... beneficiara a indemnizatiei pentru concediu crestere copil, conform deciziei dvs. nr... din data de... va rog sa sistati plata indemnizatiei incepand cu data de...
Solicit aceasta din următoarele motive ...... ......................


Data ___________

Semnatura _______________

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc pana la 3 ani dyadya80 dyadya80 Am nascut pe 24 noiembrie 2013 si sunt in concediul de crestere copil pana la 2 ani insa la sfatul medicului de familie am inteles ca pot prelungi acest ... (vezi toată discuția)
Paternitate si munca in strainatate elizal elizal In situatia in care sotul meu se afla in concediu pentru ingrijirea copilului pana la doi ani , poate lucra legal in afara granitelor tarii ? (vezi toată discuția)
Revenire ccc maryag maryag buna ziua ,as dori un sfat daca se poate intr.o problema;; am o fetita nascuta in 3 mai 2014 s sunt in concediu pana in 3 martie 2016 ultimile 2 luni sunt ... (vezi toată discuția)