Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonuri fiscale

Stiu ca pentru inregistrarea in contabilitate bonurile fiscale trebuie stampilatede furnizor, si trebuie sa contina codul fiscal si denumirea clientului persoana juridica.Daca nu este trecuta denumirea clientului si codul fiscal pot fi inregistrate?
Nu se pot inregistra astfel de bonuri.
Pentru cumpararile de bunuri si prestarile de servicii sub 100 euro la cursul B.N.R. din ziua respectiva, se poate inregistra ca document justificativ in contabilitate bonul fiscal intocmit conform reglementarilor in vigoare pe care apare scris de catre casa de marcat fiscala si C.U.I./C.I.F. al beneficiarlui.