Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

buna dimineata! as dori sa stiu in cat timp de la pronuntarea instantei ramane definitiva o hotarare de incuviintare a executarii silite si eventual in cat timp poate fi aceasta atacata?
multumesc!
daca s-a admis cererea nu se ataca hotararea de incuviintare a executarii silite. daca s-a respins cererea atunci creditorul are 5 zile de a o ataca, calculate de la comunicare
multumesc! in acest caz executorul judecatoresc trece la executarea propriu-zisa? de cand I se comunica hotararea instantei sau cand? ma intereseaza cum se vor derula procedurile dupa incuviintarea executarii silite si pe ce perioada
multumesc!