Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se modifica Legea 263/2010?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se modifica Legea 263/2010?

Am citit un articol pe avocatnet in care se spune ca in saptamana 08-14.09.2014 se va dezbate in plenul senatului modificarea legii 263/2010 in sensul recunoasterii grupei i de munca si pentru persoanele care au 2 ani in aceasta grupa, DAR eu nu vad pe ordinea de zi a senatului din aceasta saptamana dezbaterea acestei legi ? Cand este de fapt ?
Modificarea efectiva a legii este posibila numai dupa aprobarea modificarii in parlament.
Modificarea respectiva a fost initiata de catre Ministerul muncii, depusa de guvern, discutata si adoptata in comisiile de specialitate ale parlamentului, urmand a fi discutata in plenul Senatului si al Camerei Deputatilor.
In prezent fiind campanie electorala pentru alegerea presedintelui si parlamentarii fiind mai mult prin teritoriu, cel mai probabil, modificarea va fi discuta dupa incheierea campaniei electorale.