Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revedincare 10 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revedincare 10 ani

Buna seara,

Detin un teren in zona montana (pasune/faneata), teren de care nici nu mai stiam.
Am fost instiintat saptamana aceasta ca acolo exista o stana destul de maricica, al carui reprezentant revendica respectiva bucata de pamant, pe motiv ca stana exista acolo de mai bine de 10 ani si ca ar fi o lege in acest sens care i-ar da castig de cauza.

Ce as putea sa fac in conditiile date?

Va multumesc anticipat.
Depinde in ce baza detineti acel teren.
Cum il revendica, Are actiune in instanta? Il revendica adica vi-l cere dv. sa-l vindeti?
Ce acte aveti pe teren?