Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mostenire IF politist
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mostenire IF politist

Sunt ofiter de politie si am auzit ca politisti nu au voie sa aiba alta functie.Eu am o interprindere a familiei si vreau sa stiu daca o pot mostenii in acte de la familie si sa o dau la inchiriere? Sau pot face din acea interprindere o firma?
pieptar, utilizator
Teoretic nu poti, practic multi colegi au firme si nu-i întreaba nimeni de sanatate
... pai si eu ce sa fac? ca eu mostenesc o casa si un spatiu comercial... si nu sunt nici casatorit . imi este frica sa nu le pierd, si nici sa le vand cu vreau.
pieptar, utilizator