Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Formular A 1 !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Formular A 1 !

Buna ziua !

Formularul A1 mai este necesar pentru detasarea unui muncitor intr-o tara straina ?
Da, mai este.
Formularul A1 este valabil numai pentru detasarea lucratorilor romani in statele membre UE și Spațiul Economic European (SEE).

Documentul portabil A1 se eliberează în aplicarea prevederilor Regulamentului (CE) nr. 883/2004 privind coordonarea sistemelor de securitate socială și cele ale Regulamentului (CE) nr. 987/2009 al Parlamentului European și al Consiliului din 16 septembrie 2009, regulamente care se aplică în relația dintre statele membre UE și Spațiul Economic European (SEE).

În România, formularul A1 se eliberează de către Casa Națională de Pensii Publice.
Imi puteti recomanda, va rog, un avocat din Sibiu cu experienta in obtinerea formularului A1 ?
Puteti cauta dvs in sectiunea Consultanti un astfel de specialist :
www.avocatnet.ro/content/con...