Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie totala in cazul unui minor rezultat in urma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie totala in cazul unui minor rezultat in urma concubinajului

Buna ziua,

Tatal doreste sa imi cedeze custodia copilului in totalitate. Se poate face acest document la notar, astfel incat eu ca mama sa am custodia totala a copilului?

Multumesc!
Cristina
va multumesc mult pentru lamuriri!
Toate bune!
Cristina, să nu credeţi că dacă mergeţi de mânuţă în faţa instanţei, cu dl. tătic şi declaraţi ce aţi spus aici, treaba e rezolvată!
Dvs. trebuie să cereţi autoritatea părintească unică, pe motiv că tatăl nu se ocupă de copil, adică pentru dezinteresul tatălui.D-l va trebui să nu facă întâmpinare, să nu se prezinte la proces, să-şi arate dezinteresul.Dacă nu se prezintă după 1,2,..n citaţii, dezinteresul este demonstrat.
Martonze, utilizator