avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie totala in cazul unui minor rezultat in urma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie totala in cazul unui minor rezultat in urma concubinajului

Buna ziua,

Tatal doreste sa imi cedeze custodia copilului in totalitate. Se poate face acest document la notar, astfel incat eu ca mama sa am custodia totala a copilului?

Multumesc!
Cristina
Cel mai recent răspuns: Martonze , utilizator 14:57, 25 Septembrie 2014
va multumesc mult pentru lamuriri!
Toate bune!
Cristina, să nu credeţi că dacă mergeţi de mânuţă în faţa instanţei, cu dl. tătic şi declaraţi ce aţi spus aici, treaba e rezolvată!
Dvs. trebuie să cereţi autoritatea părintească unică, pe motiv că tatăl nu se ocupă de copil, adică pentru dezinteresul tatălui.D-l va trebui să nu facă întâmpinare, să nu se prezinte la proces, să-şi arate dezinteresul.Dacă nu se prezintă după 1,2,..n citaţii, dezinteresul este demonstrat.
Ultima modificare: Joi, 25 Septembrie 2014
Martonze, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie totală Codicori Codicori Cum poți obține custodia totală a copilului (vezi toată discuția)
Custodia totala nefiind casatorita Alexa08 Alexa08 Buna seara...as avea si eu o intrebare.nu sunt casatorita si nici nu am fost dar am un copil de 3 luni iar tatal copilului este plecat din tara la recunoscut ... (vezi toată discuția)
Custodie exclusiva amandina20 amandina20 buna ziua.as avea o intrebare,am un copil de 3luni si m-am despartit de tatal lui,nu am fost casatoriti,copilul este pe numele lui si as vrea sa il dau in ... (vezi toată discuția)