Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Credit CHF
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Credit CHF

buna ziu, rog si eu o lamurire.
daca am un credit de 40.000 chf din 2008 pe un termen de 30 ani, cum mi se va calcula rata din momentul intrarii in tara noastra a monedei euro?

vreau sa mentionez ca am o rata de 310 chif.cat voi plati din momentul recalculari in euro?
multumesc anticipat pt raspuns
ciosi, utilizator
Daca Romania o sa adopte moneda euro, iar dvs o sa trebuiasca sa va platiti rata in euro, se va utiliza paritatea eur/chf a bancii din data platii
Nu exista niciun motiv sa va puneti problema conversiei din chf in euro. Eventual, sa incercati sa obtineti conversia din chf in lei la un curs mai convenabil decat cel actual.